Pasidžiaukime!

Ar žinote apie mūsų kolegų gerąją patirtį, apie jų mokinių pasiekimus, apie surengtus renginius mokykloje, mieste, rajone ar net šalyje?… Arba apie mokinių pasiekimus užsienyje?!… Pasidžiaukime kartu! Svetainės puslapyje PASIDŽIAUKIME nuo šiol skelbsime mokytojų informaciją apie įvykusius renginius – koncertus, festivalius ir kt.

Laukiame gerosios patirties pavyzdžių: informacijos arba straipsnelių, iliustruotų nuotraukomis, filmuota medžiaga el.paštu president@sokis.upc.smm.lt

 

 

NAUJIENOS

Tūkstančius jaunųjų šokėjų į liaudiško šokio sūkurį įtraukęs vaikų ir moksleivių konkursas „Aguonėlė“ išrinko geriausius. Daugiau informacijos čia.

Lapkričio 6 d. Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyrius ,,Buratinas” suorganizavo tradicinį V-ąjį tarptautinį šokių konkursą ,,Pumpurėliai 2020″. Sudėtinga epidemiologinė situacija Lietuvoje ir pasaulyje įtakojo tai, jog šokių konkursą buvo nuspręsta organizuoti nuotoliniu būdu. Įvertinus situacijos sudėtingumą, atradome ir teigiamų padėties pusių – pakvietėme į konkursą ne tik Lietuvos, Latvijos, bet ir Lenkijos, Ukrainos ir Japonijos miestų šokėjus, su kuriais Akmenės rajono savivaldybė yra pasirašiusi regioninio bendradarbiavimo sutartis. Į kvietimą dalyvauti tarptautiniame šokių konkurse mielai atsiliepė Japonijos Mukawa miestelio šokio grupė ,,bazz Dance Studio”, atsiuntę ne tik šokio įrašą, bet ir įrašę šokio grupės vaikų pasisveikinimą konkurso organizatoriams, kas lietuviškai reiškė: ,,Linkėjimai iš Hokkaido Mukawa miestelio. Mes esame ,,bazz Dance Studio” nariai. Maloniai prašome pasižiūrėti.”

Konkurse dalyvavo 30 šokių kolektyvų iš Naujosios Akmenės, Akmenės rajono, Šiaulių, Mažeikių, Joniškio, Kėdainių miestų, Latvijos Respublikos Rygos miesto ir Japonijos. Šokėjai pasirodė keturiose amžiaus grupėse: 4-7 metų , 8-10 metų, 11-14 metų, 15-19 metų. Renginio dalyviai parodė skirtingų šokių stilių kompozicijas: šiuolaikinio-pramoginio šokio stiliaus, gatvės šokio stiliaus, rytietiško (pilvo),  ritminius ir lietuvių liaudies šokius. V-ąjame šokių konkurse ,,Pumpurėliai 2020″ dalyvavo 422 šokėjėliai. Tarptautinį šokių konkursą  ,,Pumpurėliai 2020″ vertino Akmenės rajono savivaldybės meras gerb. Vitalijus Mitrofanovas, Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos vedėja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Irena Girdvainienė, mokyklos metodininkė Agnė Krušinskienė ir konkurso ,,Pumpurėliai” globėjas Vytautas Vėlavičius. Komisijos nariai vertino šokio techniką, sceninę šokėjų išvaizdą, minties perteikimą šokio judesiu.

Šokių konkurse savo šokio kompozicijas pristatė patys mažiausieji šokėjėliai (3-6 metų): Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriaus ,,Atžalynas“ šokių grupė ,,Trepsiukai”, skyriaus ,,Žvaigždutė” šokių grupė, Kėdainių lopšelio-darželio ,,Vaikystė” šokių grupė ,,Žiogeliai” ir Šiaulių šokio studija ,,Incognito”. Vertinimo komisijos sprendimu visi dalyviai apdovanoti nominacijomis.

Antroje amžiaus šokėjų grupėje (8-10 metų) sceniniu įvaizdžiu ir šokio technika nepralenkiami buvo Šiaulių šokio grupė ,,Kosmėja”. Dvi antras vietas komisija skyrė Japonijos ,,bazz Dance Studio” šokio grupei ir Naujosios Akmenės NVŠ ,,Saulėtekio” progimnazijos šokėjams.

Trečioje renginio dalyvių grupėje  (11-14 metų) konkurso komisiją sužavėjo ir pirmąją vietą skyrė Naujosios Akmenės NVŠ ,,Saulėtekio” progimnazijos atliktam šokiui ,,Lėtas valsas”. Tris antrąsias vietas pasidalijo Latvijos Respublikos Rygos šokio grupė ,,Perlite”, Akmenės rajono Akmenės gimnazijos šokio grupė ,,Akimirka” ir Joniškio sporto centro šokėjos.

Ketvirtoje grupėje (15-19 metų) nerealia šokio kompozicija ir sceniniu įvaizdžiu sužavėjo Šiaulių šokio grupės ,,Kosmėja” šokis ,,Audra” ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos pramoginių šokių kolektyvas ,,Desire” savo atliekama šokio technika, vaikinų nepriekaištinga laikysena. Šie kolektyvai pelnė pirmas vietas.

Visi konkurso dalyviai buvo įvertinti ir apdovanoti, vadovai paskatinti asmeninėmis dovanomis.

Šokis – tai puikus būdas įdomiai praleisti laiką ir atrasti savyje kažką naujo. Šokis – tai svaiginantis būdas, priverčiantis žmogų būti geresniam, o šokantis žmogus – šiltas, besišypsantis, gražus bei laimingas. Manoma, jog išanalizavus žmogaus šokį galima patekti į jo sielą. Į kiekvieną judesį galima įdėti savo jausmus: pagarbą, susižavėjimą, nepasitenkinimą, kančią, švelnumą ar meilę

Dar nespėjus parengti straipsnio apie konkursą, atėjo nuoširdi padėka iš Japonijos ambasados Lietuvoje administracijos darbuotojos gerb. Seto Haruka: ,,nuoširdžiai dėkojame už Jūsų pastangas, organizavimą, pakvietimą ir įvertinimą!!!”. Malonu, kad tokiomis sudėtingomis sąlygomis mokame taip nuoširdžiai džiaugtis.

Japonijos 6ok4jai

Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriaus ,,Buratinas” konkurso “Pumpurėliai 2020” organizatoriai

(I. Griciuvienės pranešimas)

Kovo 18 d. praūžė tradicinis šokių konkursas „Šokim, šokim, nesustokim“, kurį organizavo Vilniaus m. šv. Kristoforo progimnazija ir vyresnioji šokio mokytoja Ina Griciuvienė. Šiemet į šventę susirinko rekordinis dalyvių skaičius- net 190 šokėjų iš įvairių Vilniaus m. mokyklų. Šokėjai varžėsi 2 amžiaus grupėse įvairiose šokių kategorijose. Žiūrovai stebėjo liaudies, pramoginius, solo, linijinius, istorinius, country ir showtime stiliaus šokius. Pasirodymų įvairovė neleido nuobodžiauti nes scenoje nuolat keitėsi šokių charakteriai, nuotaikos, spalvos. Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija – Arnoldas Riekumas, Roman Čeburiak, Adomas Norkūnas ir Dominykas Žukas, o pasitarimų pertraukėles užpildė grakštūs baleto ir gimnastikos atlikėjai.

Savo šokiais žiūrovus džiugino šokėjų kolektyvai iš Maironio, Žemynos, Balsių, E. Pliaterytės, S. Daukanto progimnazijų, Jeruzalės mokyklos, Vyturio ir Filaretų pradinių mokyklų ir, žinoma, konkurso šeimininkai – šv. Kristoforo progimnazijos šokėjai. Visi dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir saldžiais prizais, o kolektyvų vadovai – Vilniaus m. savivaldybės padėkos raštais. Šventę vainikavo bendras šokis, po kurio visi 190 konkurso dalyvių džiaugėsi fotosesija su konkurso vertintojais, vadovais ir draugais.

Labai smagiu šventės įvertinimu tapo vakare gauta žinutė – “…..Norime padėkoti už puikią šventę, už malonų sutikimą, už įspūdingą vertinimo komisiją, už šiltą atmosferą, už apdovanojimus. Žodžiu, visi dalyviai be galo laimingi….“

(K. Nainienės pranešimas) Lapkričio 17d. Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje vyko graži rudeniška šventė. Gimnazija ,kaip kasmet, prisiminė čia 1934-1936 metais dirbusios poetės Salomėjos Nėries gimtadienį. Šventiniame minėjime buvo pristatytas gimnazijoje atliktas projektas „Salomėja, žydinti diemedžiu“, naujai susibūrusi gimnazijos teatro studija „Tuščia erdvė“ parodė premjerinę poetinę- muzikinę impresiją „Per lūžtantį ledą“ (sukurta pagal Salomėjos Nėries eiles). Džiugu, kad gimnaziją savo atvykimu pagerbė Lietuvos šokio mokytojų asociacijos atstovai – jos prezidentas Arnoldas Riekumas. Gražiai sutapo, jog šventėje buvo pagerbta ir Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokytoja, gimnazijos šokių ansamblio „Kanapėlė“ vadovė Kristina Nainienė. Šokio mokytojų asociacija organizavo šokio mokytojo rinkimus, kuriuos laimėjo ir 2014-2015 metų šokio mokytoja buvo išrinkta gerbiama Kristina Nainienė. Rudeniškas lapkričio spalvas ir nuotaikas džiugiai praskleidė renginį vainikavęs temperamentingosios „Kanapėlės“ šokių akcentas. 2015 m. Asociacijos šokio mokytojos pagerbimas

(D.Butrimienės pranešimas)

2015 m. balandžio 29, Šokio dienos proga Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje jau šeštąjį kartą buvo surengtas festivalis ,,Pavasario ritmu“.

Pirmąją festivalio dieną į gimnaziją buvo atvykusios net kelios profesionalios šokėjos, kurios dėstė mokiniams gatvės šokių, moderniojo stiliaus, pramoginio šokių stiliaus pagrindus. Mokiniams labai patiko valandos, praleistos su naujais žmonėmis, stengiantis išmokti naujų dalykų, patirti šokio džiaugsmą.

Antrąją dieną visi 300 festivalio dalyvių darnia eisena patraukė į miesto aikštę, kur sušoko masinį šokį Flash mob (beje, šokis turi ir lietuviškų pavadinimo variantų – tai žaibiškas sambūris arba sulėktuvės.

Visi festivalio dalyviai

(L.Navardauskienės pranešimas)

Mokinių pavasario atostogų metu, kovo 30 – balandžio 3 dienomis, antrą kartą vyko kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“. Įvairių dalykų bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai buvo kviečiami į trijų tipų renginius: informacinius, mokomuosius ir kultūrinius.

Balandžio 1-ąją dieną „Menų dūzgių“ renginiai vyko ir Kauno choreografijos mokykloje. Iš viso tą dieną mokykloje vyko keturi renginiai – du kultūriniai ir du mokomieji.

Bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai aktyviai registravosi į „Menų duzgių“ renginius. Kauno choreografijos mokykla sulaukė dalyvių iš Kauno miesto, Kauno rajono (Karmėlavos, Garliavos), Vilniaus, Ukmergės, Kėdainių, Varėnos ir Šiaulių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centras (UPC) 2014 m. gruodžio 3 d. surengė jau tradiciniu tapusiu renginį „Švietimo bendruomenių asociacijų programų vykdymo sėkmės ir iššūkiai“. Susitikime švietimo asociacijos dalijosi patirtimi, kaip sekėsi įgyvendinti veiklas pagal asociacijų vykdytas programas, laimėjusias Švietimo bendruomenių asociacijų stiprinimo programų finansavimo 2014 metais konkursą. Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis akcentavo, jog konkursui teikiami projektai tampa vis brandesni ir įvairiapusiai, o aktyvėjanti švietimo bendruomenių veikla tikrai džiugina. Lietuvos anglų kalbos, Lietuvos matematikos, Lietuvos muzikos ir Šokio mokytojų asociacijos buvo apdovanotos švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio padėkos raštais.

Šokio mokytojų asociacijai ministras dėkojo už tvarią partnerystę ir bendrų tikslų siekimą, įsitraukimą ir pagalbą diegiant ugdymo turinio naujoves, profesionalų mokytojų bendruomenių atstovavimą kuriant ir įgyvendinant ugdymo turinio politiką. 

ŠMM padėka Šokio mokytojų asociacijai

įvyko 2014 m. spalio 28 d., Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete, Didlaukio 82, Vilniuje. Projekto vadovas A. Riekumas. Projektą kuruoja R. Prokurotienė. Kompozicijos darbų vadovės A. Damarackienė ir V. Arliukienė.

Projekto akimirkos 1

 

(D.Ržeuskienės pranešimas)

Penktadienio vakarą Jeronimo Ralio gimnazijoje netilo šurmulys. Tėveliai, giminaičiai, broliai, seserys rinkosi pažiūrėti, kaip jaunieji raliečiai suksis ,,Meilės sūkury“. Taip šiemet jau tradiciniu tapusį ir daugiau kaip dešimtį metų gyvuojantį valso konkursą nutarė pavadinti renginio organizatorė Dalia Ržeuskienė bei gimnazijos mokinių tarybos nariai. Pavadinimas simbolizavo renginio datą – Vasario 14 – ąją, Valentino dieną. Valso konkursas – smagi šventė mokiniams bei mokytojams. Jo gretas nuolat papildo naujos šokėjų komandos. Šiais metais sulaukėme svečių iš Ukmergės Antano Smetonos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bei Žiežmarių gimnazijų. Jie buvo sužavėti mūsų komandų pasirodymu ir šilta renginio atmosfera. Beveik porą valandų žiūrovų širdis virpino valso garsai , o salėje sukosi poros. Renginio organizatoriams ypač svarbu, kad mokiniai šoktų ir dalyvautų, todėl po konkurso neliko nuskriausta nė viena komanda – kiekvienai įteikti saldieji prizai, už kuriuos reikia padėkoti UAB ,,Kretingos maistas“, bei apdovanotos padėkos raštais. Tačiau tarp dalyvių jautėsi ir konkurencija,  nes visos 13 komandų svajojo iškovoti pagrindinį konkurso apdovanojimą – Grand Prix. Tačiau nugalėti gali tik viena komanda – vertinimo komisija geriausiais išrinko IIa klasės šokėjus (klasės vadovė N. Rimkuvienė). Ir nors konkursas baigėsi, tačiau salėje dar ilgai  suksis valso garsai. Jie sukvies visus į šią salę jau po metų.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Akimirkos iš DVD „Šokis mokykloje 2“ filmavimo
Akimirkos iš DVD „Šokis mokykloje 3“ filmavimo