Menų egzaminas

Čia rasite visą atnaujintą informaciją apie Menų egzaminą ir kitą naudingą informaciją. Nuorodos į dokumentus, reglamentuojančius Menų brandos egzaminą, yra Nacionalinio egzaminų centro tinklapyje. Naujausia informacija yra ir Nacionalinės švietimo agentūros puslapyje.

Šokio mokytojų asociacija, vykdydama pedagogų bendruomenės asociacijų 2021 m. projektą „Šokis mokykloje“, skirtą tikslinei pagalbai abiturientams dėl COVID-19 pandemijos suteikti, organizavo nuotolines srautines ir individualias konsultacijas abiturientams ir jų mokytojams, perengė ir peskelbė viešų paskaitų vaizdo įrašus, parengė ir paskelbė metodines priemones, padėsiančias abiturientams pasirengti Menų brandos šokio egzaminui.

 

Parengta metodinė medžiaga skelbiama neredaguojant ir neprisiimant atsakomybės už autorinį turinį. Naudojantis informacija viešuose šaltiniuose yra privaloma autorystės nuoroda.

2021-06-03 d., 15 val. įvyko Šokio mokytojų asociacijos vykdomo projekto “Šokis mokykloje” (COVID-19 pandemijos padariniams šalinti) įvadinis renginys. 

"Šokis mokykloje" projekto medžiaga

Šokio mokytojas ekspertas Arnoldas Riekumas parengė metodinę priemonę “Pramoginių šokių istorija ir legendos apie šokius”. Tai papildytas ir atnaujintas leidimas abiturientams.

Šokio mokytoja metodininkė Gitana Puzinienė ir šokio vyr. mokytoja Vilma Petrošienė parengė metodinę medžiagą mokyklinio menų (šokio) brandos egzamino “Kūrybinio darbo aprašo rekomendacijas”

Šokio mokytojos ekspertės Agnės Rickevičienės seminaro mokytojams – konsultacijos įrašai “Ruošiantis menų (šokio) egzaminui”, kuriose ji  pasidalino patirtimi, kaip darbe su abiturientais panaudoti vieną projektinę veiklą, padėsiančią pasirengti egzaminui.

Konsultacijos skaidrės ,,Šokis mokykloje”

Šokio mokytojos ekspertės Ilonos Stankevičienės ir šokio mokytojos Mildos Ruginytės- Šimkuvienės parengta metodinė medžiaga –  rekomendacijos mokytojams ir mokiniams, besirenkantiems menų brandos egzaminą (gilinant ir plečiant kūrybinių darbų aprašus-džiazinio šokio technika.

Šokio mokytojos ekspertės Ilonos Stankevičienės “Džiazinio šokio technika” – metodinis leidinys apie šiuolaikinio džiazinio šokio mokymo metodiką.

Lietuvių kalbos mokytojos Rimos Valiuvienės vieša konsultacija – paskaita “Menų (šokio) brandos egzamino bendrieji kalbos reikalavimai kūrybinio darbo aprašui”.

R.Valiuvienė-Brandos darbas

Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos šokio mokytoja metodininkė Renata Grigianecienė pasidalino savo patirtimi kaip parengė mokinius šokio egzaminui. 2021 metais menų (šokio) egzaminui ji turėjo net vienuolika abiturientų.

XXIV choreografijos metodinis praktinis seminaras ir konsultacijos abiturientų bei būsimų abiturientų mokytojams „Šokio brandos egzamino patirtys: vertinimas ir įsivertinimas, pasidalinimas gerąja patirtimi“, lektorė šokio mokytoja ekspertė Agnė Rickevičienė.

Seminaro visas įrašas ir atskiros jo dalys yra asociacijos YOUTUBE kanale.

Darbo vadovus, vertinimo komisijų narius kviečiame susirašinėti komentarais šiame puslapyje, dalintis patirtimi apie Menų (šokio) egzaminą, aptarti susidariusias problemas, iškylančius klausimus ir kt. Užpildę laukelius ir parašę žinutę, spausdami mygtuką “Komentuokite!” sutinkate su tuo, kad po administratoriaus peržiūros žinutė ir duomenys būtų skelbiami viešai.

3 thoughts on “Menų egzaminas

  1. 2013-02-01 informacija puslapyje papildyta metodiniais patarimais, rengiantis Menų egzaminui ir nuoroda į vaizdo medžiagą iš sklaidos seminaro UPC. Skelbiama su UPC leidimu.

  2. Paspaudę nuorodą “Vaizdo konferencija “Ruošiantis menų mokykliniam brandos egzaminui 2013 metais” (2013-02-19) ir vaizdo konsultacija mokytojams ir mokiniams (2013-03-14)” rasite visas UPC vaizdo konferencijas

  3. 2013 metų Menų brandos šokio egzamine šokio atlikimą pasirinko 29 Lietuvos abiturientai, o kompozicijas kūrė egzaminui 17 mokinių (ŠMM info).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *