Pasidžiaukime!

Pasidžiaukime!

Ar žinote apie mūsų kolegų gerąją patirtį, apie jų mokinių pasiekimus, apie surengtus renginius mokykloje, mieste, rajone ar net šalyje?… Arba apie mokinių pasiekimus užsienyje?!… Pasidžiaukime kartu! Svetainės puslapyje PASIDŽIAUKIME nuo šiol skelbsime mokytojų informaciją apie įvykusius renginius – koncertus, festivalius ir kt.

Laukiame gerosios patirties pavyzdžių: informacijos arba straipsnelių, iliustruotų nuotraukomis, filmuota medžiaga el.paštu president@sokis.upc.smm.lt

“Šokim, šokim, nesustokim” Vilniaus šv.Kristoforo progimnazijoje (I.Griciuvienės pranešimas)

Kovo 18 d. praūžė tradicinis šokių konkursas „Šokim, šokim, nesustokim“, kurį organizavo Vilniaus m. šv. Kristoforo progimnazija ir vyresnioji šokio mokytoja Ina Griciuvienė. Šiemet į šventę susirinko rekordinis dalyvių skaičius- net 190 šokėjų iš įvairių Vilniaus m. mokyklų. Šokėjai varžėsi 2 amžiaus grupėse įvairiose šokių kategorijose. Žiūrovai stebėjo liaudies, pramoginius, solo, linijinius, istorinius, country ir showtime stiliaus šokius. Pasirodymų įvairovė neleido nuobodžiauti nes scenoje nuolat keitėsi šokių charakteriai, nuotaikos, spalvos. Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija – Arnoldas Riekumas, Roman Čeburiak, Adomas Norkūnas ir Dominykas Žukas, o pasitarimų pertraukėles užpildė grakštūs baleto ir gimnastikos atlikėjai.

Savo šokiais žiūrovus džiugino šokėjų kolektyvai iš Maironio, Žemynos, Balsių, E. Pliaterytės, S. Daukanto progimnazijų, Jeruzalės mokyklos, Vyturio ir Filaretų pradinių mokyklų ir, žinoma, konkurso šeimininkai – šv. Kristoforo progimnazijos šokėjai. Visi dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir saldžiais prizais, o kolektyvų vadovai – Vilniaus m. savivaldybės padėkos raštais. Šventę vainikavo bendras šokis, po kurio visi 190 konkurso dalyvių džiaugėsi fotosesija su konkurso vertintojais, vadovais ir draugais.

Labai smagiu šventės įvertinimu tapo vakare gauta žinutė – “…..Norime padėkoti už puikią šventę, už malonų sutikimą, už įspūdingą vertinimo komisiją, už šiltą atmosferą, už apdovanojimus. Žodžiu, visi dalyviai be galo laimingi….“Šokim, šiokim, nesustokim 4Šokim, šokim, nesustokim 3

Šokim, šoki, nesustokim 1

Šokim, šokim, nesustokim 2

 

Šviesios lapkričio spalvos gimnazijoje (K.Nainienės pranešimas)

2015 m. Asociacijos šokio mokytojos pagerbimasLapkričio 17d. Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje vyko graži rudeniška šventė. Gimnazija ,kaip kasmet, prisiminė čia 1934-1936 metais dirbusios poetės Salomėjos Nėries gimtadienį. Šventiniame minėjime buvo pristatytas gimnazijoje atliktas projektas „Salomėja, žydinti diemedžiu“, naujai susibūrusi gimnazijos teatro studija „Tuščia erdvė“ parodė premjerinę poetinę- muzikinę impresiją „Per lūžtantį ledą“ (sukurta pagal Salomėjos Nėries eiles). Džiugu, kad gimnaziją savo atvykimu pagerbė Lietuvos šokio mokytojų asociacijos atstovai – jos prezidentas Arnoldas Riekumas. Gražiai sutapo, jog šventėje buvo pagerbta ir Vytauto Žemkalnio gimnazijos mokytoja, gimnazijos šokių ansamblio „Kanapėlė“ vadovė Kristina Nainienė. Šokio mokytojų asociacija organizavo šokio mokytojo rinkimus, kuriuos laimėjo ir 2014-2015 metų šokio mokytoja buvo išrinkta gerbiama Kristina Nainienė. Rudeniškas lapkričio spalvas ir nuotaikas džiugiai praskleidė renginį vainikavęs temperamentingosios „Kanapėlės“ šokių akcentas.

Festivalis ,,Pavasario ritmu“ Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje (D.Butrimienės pranešimas)

2015 m. balandžio 29, Šokio dienos proga Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje jau šeštąjį kartą buvo surengtas festivalis ,,Pavasario ritmu“.

Visi festivalio dalyviaiPirmąją festivalio dieną į gimnaziją buvo atvykusios net kelios profesionalios šokėjos, kurios dėstė mokiniams gatvės šokių, moderniojo stiliaus, pramoginio šokių stiliaus pagrindus. Mokiniams labai patiko valandos, praleistos su naujais žmonėmis, stengiantis išmokti naujų dalykų, patirti šokio džiaugsmą.

Antrąją dieną visi 300 festivalio dalyvių darnia eisena patraukė į miesto aikštę, kur sušoko masinį šokį Flash mob (beje, šokis turi ir lietuviškų pavadinimo variantų – tai žaibiškas sambūris arba sulėktuvės.

“Menų dūzgės” Kauno choreografijos mokykloje (L.Navardauskienės pramešimas)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMokinių pavasario atostogų metu, kovo 30 – balandžio 3 dienomis, antrą kartą vyko kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“. Įvairių dalykų bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai buvo kviečiami į trijų tipų renginius: informacinius, mokomuosius ir kultūrinius.

Balandžio 1-ąją dieną „Menų dūzgių“ renginiai vyko ir Kauno choreografijos mokykloje. Iš viso tą dieną mokykloje vyko keturi renginiai – du kultūriniai ir du mokomieji.

 

 

Bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojai aktyviai registravosi į „Menų duzgių“ renginius. Kauno choreografijos mokykla sulaukė dalyvių iš Kauno miesto, Kauno rajono (Karmėlavos, Garliavos), Vilniaus, Ukmergės, Kėdainių, Varėnos ir Šiaulių.

 

Švietimo bendruomenių asociacijų renginyje pagerbta Šokio mokytojų asociacija

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir Ugdymo plėtotės centras (UPC) 2014 m. gruodžio 3 d. surengė jau tradiciniu tapusiu renginį „Švietimo bendruomenių asociacijų programų vykdymo sėkmės ir iššūkiai“. Susitikime švietimo asociacijos dalijosi patirtimi, kaip sekėsi įgyvendinti veiklas pagal asociacijų vykdytas programas, laimėjusias Švietimo bendruomenių asociacijų stiprinimo programų finansavimo 2014 metais konkursą. Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis akcentavo, jog konkursui teikiami projektai tampa vis brandesni ir įvairiapusiai, o aktyvėjanti švietimo bendruomenių veikla tikrai džiugina. Lietuvos anglų kalbos, Lietuvos matematikos, Lietuvos muzikos ir Šokio mokytojų asociacijos ŠMM padėka Šokio mokytojų asociacijaibuvo apdovanotos švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio padėkos raštais.

Šokio mokytojų asociacijai ministras dėkojo už tvarią partnerystę ir bendrų tikslų siekimą, įsitraukimą ir pagalbą diegiant ugdymo turinio naujoves, profesionalų mokytojų bendruomenių atstovavimą kuriant ir įgyvendinant ugdymo turinio politiką. Daugiau informacijos UPC puslapyje.

Šokio mokytojų asociacijos projekto “Šokis netradicinėse erdvėse” renginys

įvyko 2014 m. spalio 28 d., Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete, Didlaukio 82, Vilniuje. Projekto vadovas A. Riekumas. Projektą kuruoja R. Prokurotienė. Kompozicijos darbų vadovės A. Damarackienė ir V. Arliukienė.

Projekto akimirkos 1

 

 

 

 

 

 

Valso konkursas

(D.Ržeuskienės pranešimas)

Penktadienio vakarą Jeronimo Ralio gimnazijoje netilo šurmulys. Tėveliai, giminaičiai, broliai, seserys rinkosi pažiūrėti, kaip jaunieji raliečiai suksis ,,Meilės sūkury“. Taip šiemet jau tradiciniu tapusį ir daugiau kaip dešimtį metų gyvuojantį valso konkursą nutarė pavadinti renginio organizatorė Dalia Ržeuskienė bei gimnazijos mokinių tarybos nariai. Pavadinimas simbolizavo renginio datą – Vasario 14 – ąją, Valentino dieną. Valso konkursas – smagi šventė mokiniams bei mokytojams. Jo gretas nuolat papildo naujos šokėjų komandos. Šiais metais sulaukėme svečių iš Ukmergės Antano Smetonos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bei Žiežmarių gimnazijų. Jie buvo sužavėti mūsų komandų pasirodymu ir šilta renginio atmosfera. Beveik porą valandų žiūrovų širdis virpino valso garsai , o salėje sukosi poros. Renginio organizatoriams ypač svarbu, kad mokiniai šoktų ir dalyvautų, todėl po konkurso neliko nuskriausta nė viena komanda – kiekvienai įteikti saldieji prizai, už kuriuos reikia padėkoti UAB ,,Kretingos maistas“, bei apdovanotos padėkos raštais. Tačiau tarp dalyvių jautėsi ir konkurencija,  nes visos 13 komandų svajojo iškovoti pagrindinį konkurso apdovanojimą – Grand Prix. Tačiau nugalėti gali tik viena komanda – vertinimo komisija geriausiais išrinko IIa klasės šokėjus (klasės vadovė N. Rimkuvienė). Ir nors konkursas baigėsi, tačiau salėje dar ilgai  suksis valso garsai. Jie sukvies visus į šią salę jau po metų.