LR ŠMSM atsakymas į paklausimą

Atsakydami į Jūsų užklausą dėl mokytojų, kurie gali mokyti šokio dalyko pradiniame ugdyme, dar kartą pažymime, kad meninio ugdymo dalykus pagal pradinio ugdymo programą gali įgyvendinti pradinio ugdymo mokytojas, kuris studijų metu yra išklausęs meninio ugdymo dalykų didaktikas arba, vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2014 m. rugpjūčio 29 d. įsakymo Nr. V-744 „Dėl Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašo patvirtinimo“ 16 punktu, meninio ugdymo (dailės, muzikos, šokio, teatro) pagal pradinio ugdymo programas gali mokyti dalyko mokytojas, išklausęs ne mažiau kaip 40 valandų (1,5 studijų kreditų) atitinkamo dalyko ugdymo pradinėse klasėse metodikos kursų.

Mokyklose mokytojų krūvio klausimus sprendžia mokyklos vadovas, tad kuris mokytojas (šokio ar pradinio ugdymo) mokys mokinius šokio dalyko, turi būti sprendžiama kartu su mokyklos vadovu.

Šiuo metu atnaujinamos pradinio ugdymo programos, tad dar bus grįžtama prie klausimų, kiek ir kokius dalykus turėtų mokyti pradinio ugdymo ir kokius – dalyko mokytojai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra atvira šokio mokytojų asociacijos siūlymams ir įžvalgoms bei tikisi sėkmingo bendradarbiavimo sprendžiant įvairius klausimus.

Departamento direktorė Jolanta Navickaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *